For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

- Hanvar opptatt av at alle skulle ha det bra

Tidligere ordfører Reinert Eidshaug har gått bort

Reinert Eidshaug
Reinert Eidshaug
Publisert Sist oppdatert

Ifølge familien fikk Reinert hjertestans mens han var på jobb ombord på ferja "Haranes" lørdag morgen. Livet sto ikke til å redde, og skipperen døde på sin post.

- Det er klart at dette kom som et sjokk. Jeg pratet med han senest for noen dager siden, sier ordfører Amund Hellesø, som maler et bilde av en person som har betydd svært mye for lokalsamfunnet både som ordfører og i ettertid.

- Vi har mistet en person som har gjort mye for samfunnet helt fram til han døde, og det vil merkes i forhold til alt han har vært engasjert i. Han var en ressurs og en motor som nå er blitt borte. Spesielt de som har jobbet tettest opp mot han vil merke at han som pådriver er borte, sier Hellesø og forteller om en person som har vært markant i Rørvik-miljøet gjennom mange år.

Powered by Labrador CMS