Flyttet inn i ny leilighet:
To og et halvt års ventetid er over for Terje
Terje Wennevik får kort vei til restaurant, supporterklubb, frivilligsentral og ellers alt Kolvereid har å by på etter flyttinga til Sentrumsgata.
Foto: Andreas Gatare Øvergård
Det var stor aktivitet med håndverkere og flyttesjau i flere etasjer i Sentrumsgata 10 på Kolvereid onsdag.
Flere av beboerne har overtatt leilighetene sine i løpet av de siste dagene, og jobber på spreng for å komme seg inn til jul. Terje Wennevik skulle ha sin første natt i ny leilighet onsdag, og forteller at det er fint lite han har med seg fra sin gamle bolig.
– Nå har jeg bodd på Kolvereid i 36 år uten å fornye meg, så nå var det på tide å gjøre noen investeringer i forbindelse med ny bolig. Jeg har med meg et par stoler og noe småtteri, utover det er til og med dyna i senga ny, smiler Terje.