For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Gratis app skal hjelpe sjøfarende:

Disse stedene i ytterdistriktet får nå vindmålere

Publisert

For å øke trafikksikkerheten for ferjer og hurtigbåter har fylkeskommunen nå fått installert 13 vindmålere på kaier og passasjer med utfordrende vindforhold.

Værdata fra de 13 installasjonene er tilgjengelig for alle, og viser vindstyrke, styrke på vindkast, vindretning og temperatur. Vindmålerne er plassert slik at de er til støtte for fartøyene når de skal manøvrere inn og ut av kaiene.

- Vi har stort fokus på trafikksikkerhet i Trøndelag fylkeskommune, og ble nylig sertifisert som trafikksikker fylkeskommune. Installasjonen av vind- og temperaturmålere ved vindutsatte kaier og passasjer langs Trøndelagskysten er med på å øke trafikksikkerheten for fartøy i tjeneste for fylkeskommunen, forteller Kristian Torve, leder i hovedutvalg for transport i en pressemelding.

Powered by Labrador CMS