Endelig får fiskemottaket nytt kaianlegg
Styreleder Øystein Tveråmo og kona Julie Lian Tveråmo er glad for at det omsider blir nytt kaianlegg ved fiskemottaket Kjella Samvirkelag AS. Nå er den gamle kaia historie.
Foto: Arkiv
Den nye kaia på Nord-Horsfjord i Bindal blir viktig både for fiskere, og for bruk i andre høver der sjøtransport benyttes. Det har gått flere år siden dette kom på agendaen, og nå er omsider alt på plass for å få prosjektet i havn.
Tar tre måneder
– Det blir ny front, nytt dekke, samt fendere og en ny kran når alt er ferdigstilt, opplyser Øystein Tveråmo som påtok seg oppdraget som prosjektleder i 2017, og nå er han styreleder. Totalbygg Midt-Norge As har fått hovedentreprisen, arbeidet er i gang, og da Ytringen var på besøk var rivinga av det gamle kaianlegget gjennomført. Det er planlagt tre måneder på prosjektet, og hvis alt går etter planen innebærer dette at anlegget skal stå ferdig i slutten av november.