For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Gjør grep som skal gi mer forutsigbarhet for fiskerinæringen

Fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran.
Fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran.

– Fisken i havet er fellesskapets eiendom og nå legger vi grunnlaget for ei ny og rettferdig retning i fiskeripolitikken. Fiskerinæringen skal gi økt aktivitet, større verdiskaping og flere helårlige arbeidsplasser i lokalsamfunn langs hele kysten, i tillegg til gode inntektsmuligheter i alle flåtegrupper, sier fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran (Ap) i en pressemelding, og legger til:

– For å lykkes med det, vil jeg samarbeide godt med både organisasjonene i fiskerinæringa og de fiskeriavhengige kystsamfunnene.

Statsråden mener det er nødvendig med bred tilslutning i næringen som et tydelig signal til Stortinget, dersom man skal oppnå en forutsigbarhet som gir mulighet til å videreutvikle hele næringen.

Powered by Labrador CMS