For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

MOT oppfyller drømmer:

Kokkedrøm og fotballentusiast

MOT-coach Eirin Kristiansen Ramstad sammen med tiendeklassingene Magnus Haugerøy, Nikolai Skeie, Mina Kornelia Arnøy, Vendelin Laugen Kjihl og MOT-coach Stine Barstad Holm.
MOT-coach Eirin Kristiansen Ramstad sammen med tiendeklassingene Magnus Haugerøy, Nikolai Skeie, Mina Kornelia Arnøy, Vendelin Laugen Kjihl og MOT-coach Stine Barstad Holm.
Publisert Sist oppdatert

Toralf Andersen i klasse 10B på Kolvereid skole drømte om å få reise til Italia og Frankrike for å få jobbe på restaurant der. MOT-coacher Eirin Kristiansen Ramstad og Stine Barstad Holm kunne ikke gi han flybilletter til utlandet på torsdag, men han fikk en litt mer lokal vri på drømmen sin. Neste fredag drar han til Trondheim for å jobbe med kokk Thomas Borgan i to dager.

– Drømmen min er å bli kokk fordi jeg synes det er morsomt å lage mat. Jeg liker å lage skikkelige middager som biff, hjemmelaget pasta eller fisk. Jeg har alltid vært interessert i matlaging, men jeg begynte å lage ordentlig middager og ordentlig mat da jeg gikk i åttendeklassen, foreller Toralf.

Han er ikke helt sikker på hvor interessen for matlaging kommer fra, men han forteller at broren hans også har matlaging som hobby og at det kanskje kan komme derfra.

Powered by Labrador CMS