For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Bygde hus på fjelltopp:

Nå kan du nyte utsikten fra det nye utsiktshuset

Jorunn Eiternes Dolmen og Trond Strand holdt i det røde silkebåndet mens leder i Gråmarka idrettslag Bjarne Tangen fikk æren av å klippe. Bjarne har for øvrig også vært byggeleder.
Jorunn Eiternes Dolmen og Trond Strand holdt i det røde silkebåndet mens leder i Gråmarka idrettslag Bjarne Tangen fikk æren av å klippe. Bjarne har for øvrig også vært byggeleder.
Publisert Sist oppdatert

Onsdag kveld ble huset offisielt åpnet med 24 personer til stede. Det var oppholdsvær hele tiden, men regnet tidligere på dagen forhindret kanskje noen i å delta.

- Selv om huset ikke er helt ferdig innvendig så ønsket vi å ha den offisielle åpningen nå mens vi er i septembermåneden, fordi det er nå Nærøysund kommune markerer frivillighet og friluftsliv, sier Jorunn Eiternes Dolmen i Gråmarka idrettslag.

Det ble gratis loddtrekning hvor 10 heldige fikk hver sin matboks med motiv fra Fredrikhatten. Et annet turmål som GIL. har merket tursti til.

Powered by Labrador CMS