Påskevandring på Valøya
Inger Lise, May Oddrun, Odd Kristian, Bjørn Olav og Berit er barn av Magny og Olav Myhre. Olav døde i 1982.
Etterkommere av Magny Borgan og Olav Myhre har fast tradisjon hver lang-fredag hvor de møtes i Valøya, hvor Magny og Olav bodde med deres fem barn Inger Lise, May Oddrun, Odd Kristian, Bjørn Olav og Berit. Familien møtes som regel først på dagen hvor det er grilling og aktiviteter i fokus. I år var det påskequiz med både spørsmål om Myhre-familien og om Valøya, samt fysiske oppgaver med blåsekasting og Kims lek.
Når sjøen så er på sitt laveste, er tradisjonen at de går ned til fjæra og over til en bestemt holme hvor alle sammen legger en stein på varden som er der. Det er så vidt de kommer seg tørrskodd over til holmen.
I år var de heldige med været med sol og lite vind. For to år siden var det et skikkelig snøvær får vi opplyst, men det viktigste er at familien samles og koser seg i lag. Denne gangen var de 44 personer i alderen 1 til 85 år som var med.