For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Sammen laget de en festkveld for de eldre

Både ansatte, ungdom og pårørende bidro til en festkveld for de eldre.
Både ansatte, ungdom og pårørende bidro til en festkveld for de eldre.
Publisert Sist oppdatert

Det har vært en tradisjon med julebord ved Bjørkåstundet, og i år var det ekstra mange aktører som bidro til å få til en festkveld. Ansatte i helsetjenesten sammen med elevr og lærere ved helse- og omsorgsfag ved Ytre Namdal videregående skole, samt valgfaget Innsats for andre ved Kolvereid skole, krefter fra ladestasjonen, pårørende og frivillighetssentralen har samarbeidet om å arrangere julebordet.

Elevene var der tidlig på dagen på plass og hjalp til med å pynte bord, men også til å pynte de eldre med å lakkere negler og så videre. Det var også kjøpt inn nye julegardiner for anledningen for gaver de har fått, og lokalet var pyntet med julelys og flott bordpynt.

- Vi er takknemlig for gaver vi får til Bjørkåstundet. Det er dette som gjør at vi kan gjøre litt ekstra ut av julebordet med kjøp av gardiner med mer, sier avdelingsleder Anne Toril Brøndbo i hjemmetjenesten som ønsket alle velkommen til bords.

Powered by Labrador CMS