For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Storslått natur fascinerte mange

Ingeborg (Jonassen) Bull, opprinnelig fra Rørvik, hadde tatt turen til Ytre Vikna sammen med mannen Rune Bull. Her er de fotografert sammen med far Hans Jørgen Jonassen og Greta Haugvik.
Ingeborg (Jonassen) Bull, opprinnelig fra Rørvik, hadde tatt turen til Ytre Vikna sammen med mannen Rune Bull. Her er de fotografert sammen med far Hans Jørgen Jonassen og Greta Haugvik.
Publisert Sist oppdatert

I nydelig vær med behagelig temperatur, vindstille og med storslått natur, fikk de mange fremmøtte se Viknaøyene fra sin flotteste side på Svartfjellet.

Ytre Vikna pensjonistlag, som hadde kaffe- og vaffelsalg inne i «visningshuset», fikk det ganske travelt gjennom de fem timene som folk kunne besøke parken, og det var ingen sure miner å se. Folk storkoste seg, og de mange tilreisende til vårt distrikt ga uttrykk for hvor flott vi har det her ute mot storhavet.

Det var gjester fra Alta, Tromsø, Snåsa, Trondheim, Hamar, Ringsaker, Eidsvold, Oslo og Bergen blant annet, mens et flertall kom fra vår egen kommune Nærøysund.

Powered by Labrador CMS