Ungdommen samlet til juleball
Allsang «Bindal i hjerte».
Foto: Privat
Kvelden ble arrangert i ekte feststil med rød løper, pyntede ungdommer og julestemning. Det ble servert tradisjonell julemiddag med ribbe og tilbehør, og is til dessert. Etter maten ble det dans og moro, med gratis livemusikk fra B-Gjengen, som sørget for god stemning på dansegulvet.
Juleballet er en viktig møteplass for ungdom i hele kommunen, der de får være sammen, bli bedre kjent, og dele en hyggelig kveld før juleferien. Arrangementet avsluttes med trekning av premier, sponset av lokale og eksterne bidragsytere.
For at ungdommen skulle komme seg trygt fram og tilbake, var det satt opp buss – sponset av prosjektet «Bindalsbarn». Bindalseidet skole bidro også som viktig samarbeidspartner for å få kvelden til å bli vellykket.