For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

De stortrives i helsevesenet:

- Vihar et godt samhold mellom oss ansatte, og vi passer på hverandre

Denne gjengen ved NBBS og mange flere som jobber i helsesektoren i Nærøysund forteller om godt og trivelig arbeidsmiljø.
Denne gjengen ved NBBS og mange flere som jobber i helsesektoren i Nærøysund forteller om godt og trivelig arbeidsmiljø.

Helsesektoren i Nærøysund omfatter rundt 400 ansatte som hver dag gjør en viktig innsats for alle brukerne av tjenestene kommunen tilbyr. Dette er tjenester som ytes hver dag hele året, og nå som sommeren står for døren er det vikarer som skal drifte mye av tjenestene og mange nye hender må til for å opprettholde tjenestene gjennom feriemånedene.

Det har imidlertid vært mye fokus på utfordringer og negativ fokus på det å jobbe innen helsevesenet, både i Nærøysund og andre steder. Den holdningen at det er trasig å jobbe i helsevesenet ønsker nå flere av de ansatte å snu. Ansatte vi har snakket med er nemlig veldig fornøyd med arbeidsmiljøet og det gode kollegiet på arbeidsplassen. Blant dem er Åse Møllevik som er en av de som storstrives i jobben.

– Det er veldig givende å jobbe innen helse, og så er det veldig trivelig å jobbe her. Man kommer i kontakt med mye folk og føler at man gjør en forskjell for pasientene. Det er faktisk aldri en kjedelig dag på jobb, sier Åse Møllevik. Hun er helsefagarbeider ved Nærøy bo- og behandlingssenter på Kolvereid.

Powered by Labrador CMS