For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

De gledet mange med MOT

Nora-Elise Olsvik er Ung MOTivator og under MOT til å glededagen hjalp hun travle innbyggere i Vikna med å pakke ned helgahandelen.
Nora-Elise Olsvik er Ung MOTivator og under MOT til å glededagen hjalp hun travle innbyggere i Vikna med å pakke ned helgahandelen.
Publisert Sist oppdatert

MOT-teamet i Vikna, bestående av leder, koordinator, coacher og Unge MOTivatorer valgte å gjennomføre MOT til å glede-dagen over to dager. Først besøkte de eldresentret i Vikna og med sang og musikk, skrøner og varm tilstedeværelse skapte de liv og røre.

– Dette var en ide fra våre Unge MOTivatorer, og jeg er jammen glad vi gjennomførte dette, sier MOT-leder, Knut Arne Valø. Han kan fortelle om to gode timer med samvær mellom ung og gammel som oste av varme, glede og hygge.

– Hvem som inkluderte hvem er vanskelig å si, men resultatet ble at vi koste oss veldig sammen, forteller Valø. Ungdommene serverte kaffe og kaker og etter hvert ble det både pianospill og gitarspill.

Powered by Labrador CMS