Ny giv for Barbroteateret:
Eventyrlige skuespillertalenter
Barbroteateret: fv. Endre Opheim, Tone Hellesø, Grete Johansen, Barbro Langøien Gravseth, Thilde Vatsøy, Turid Bjørkmann, Lars Rune Sporildnes, Julie Kjenne, Mathea Overrein, Ingunn Kjønsø og Einar Bjørnsønn Overrein. Foran: Renate Strand.
Foto: Synnøve Hanssen
Historien er kjent for de fleste. Det stakkars kongeparet (Barbro Gravseth og Julie Kjenne) sliter med å få en arving, men heldigvis ordner det seg på magisk vis. Dronningen fikk vite at hun skulle få barn av froskeprinsen (Einar Overrein).
Så blir det fest og ståhei i forbindelse med fødselen. Noen «glemte» selvfølgelig å sende invitasjon til en av feene (Endre Opheim), som blir sur, skikkelig sur… og forbanner Tornerose (Renate Strand) til å dø på sin 15-årsdag.
Selv om hun blir advart av både fuglen Kvitre (Turid Bjørkmann) og et ropende publikum - NEI, det er ikke en gammel dame, det er den onde feen - så hører hun dessverre ikke etter.