For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Galskapen vil ingen ende ta

Einar Overrein storspiller i rollen som lege som kommer på besøk til bygda. Her blir han møtt av litt av hvert.
Einar Overrein storspiller i rollen som lege som kommer på besøk til bygda. Her blir han møtt av litt av hvert.
Publisert Sist oppdatert

Poengene kom på rekke og rad og publikum vred seg i latterutbrudd da episode fem av "LIvet i Ytterhålvitja", med undertittelen Hunt-undersøkelsen hadde premiere lørdag kveld. Dette var også en spesiell premiere ettersom det ble feiret at det i år er ti år siden artigheta startet og tekstforfatter Ulf Grande kunne presentere aktørene for første gang. Det ble starten på et eventyr man aldri har sett maken til,

Mange av de originale aktørene er fortsatt med, men nye har også kommet til under veis og bidrar hvert år med å holde historien levende. Nå skal vi ikke røpe så mye av handlingen, men at det også denne gangen er et stykke fullstappet av absurde scener og rare hendelser er det ingen tvil om. Ordspillene kommer som vanlig på rekke og rad på ekte ytterhålviks vis.

De fleste figurene er kjente fra før, men også denne gangen dukker det opp noen nye "snålinger". Blant de nye skuespillerne på scenen i år er Einar Overrein som spiller legen som oppsøker Ytterhålvitja i forbindelse med Hunt-undersøkelsen. Og der starter galskapen, misforståelsene og rekken av merkelige hendelser.

Powered by Labrador CMS