Halvannen time med skam og gapskratt

Cecilie Stevik, Ellen Vibeke Hellesø og Tetyana Darmograi ventet spent på underholdningen.

Latteren satt løst da Kristin Nordvoll Mork gjestet Kolvereid med standupshowet «Skamvittighet»- et show med tema som mange kjenner seg igjen i.

Publisert Sist oppdatert

Gjestene fikk kjenne på både klimaskam, ubrukelig samvittighet og skamvett da komikeren bak kontoen @foreldrefella sto på scenen på Kolvereid fredag kveld. Showet var breddfullt av gjenkjennelige situasjoner fra hverdagen med mann og barn, levert med en god dose selvinnsikt og humoristisk brodd.

Kristin Mork leverte med stor innlevelse.
Kristin Mork leverte med stor innlevelse.

Salen var i hovedsak fylt opp av damer. Kun to menn valgte å legge fredagskvelden til kulturhuset. Latteren satt løst gjennom den halvannen time lange forestillingen. Det startet med rolig humring, men utover i showet utviklet kvelden seg til mer høylydt gapskratt etter hvert som kveldens temaer ble behandlet fra scenen.

Dette er hennes andre standupshow.

Både dårlig samvittighet og hverdagens små og store skamfølelser ble flittig brukt som drivstoff for humoren, til stor glede for de fremmøtte på Kolvereid.

STANDUP: Komikeren bak @foreldrefella underholder publikum med hverdagsbetraktninger fra scenen på kulturhuset i Kolvereid.
Publikum følger konsentrert med under standupforestillingen på Kolvereid, der hverdagsliv, dårlig samvittighet og skamfølelser sto sentralt.
Avdelingsleder for kultur og frivillighet Stine Barstad Holm sto i kiosken.
Powered by Labrador CMS