Inviterer til sommerskole for friluftsinteresserte barn i Nærøysund
DNT stiller opp med en tredagers friluftsskole for barn i ytterdistriktet.
Foto: Den norske turistforening
- Det kreves ingen forkunnskaper eller spesielt utstyr for å bli med på friluftsskolen, men vi forventer at barnas er motiverte til å bli med på de ulike aktivitetene, sier Øystein Hovli Sørensen som er ansvarlig for barn og ungdom hos DNT.
Friluftsskolen er et ferietilbud i nærmiljøet for barn og ungdom mellom 10–13-år, og målet med friluftsskolen er å skape et positivt og lystbetont ferietilbud som skal legge grunnlag for varige friluftsvaner.
- Det blir bålkurs med opplæring i bruk av øks, kniv og sag allerede først kvelden, og på dag to blir det vanndag med aktiviteter ved og i sjøen. Den siste dagen blir det grunnleggende kart- og kompassforståelse, og drar på en orientering-ekspedisjon utenfor stiene i nærmarka for å finne skjulte skatter, sier Hovli Sørensen.