Arrangerer forestilling:
Kor ska vi hæn?
Mixdur øver til forestillingen "Kor ska vi hæn".
Foto: Stine Vikestad
– Det er en forestilling med litt tilbakeblikk, litt om hvor vi er nå og tanker framover. Vi har veldig mye variert med både sang og skuespill, sier Nina Merete Sandberg. Hun er leder i prosjektgruppa, hvor også Eli Strøm og Torunn Neerland er medlemmer.
De forteller at de har hatt et slikt årlig prosjekt i mange år. Da det var duket for korets forestilling i anledning deres 30-års jubileum, ble Norge nedstengt. Nå som landet har åpnet igjen har de tatt med litt fra jubileumsforestillingen og blandet det inn med litt nytt til det som blir forestillingen "Kor ska vi hæn".
– Vi har hatt en tradisjon med å ha en rød tråd, men det har vi ikke i år. Det er mye spennende, synes vi selv, sier Eli Strøm.