Bindal:
Lover folkefest og god regattastemning
Lisa Lindsetmo, Geir Magne Vollan og Kenneth Wermundsen sitter i hovedkomiteen for årets Nordlandsbåtregatta. I tillegg er Eivind Aakvik (leder), Eva Otervik Vatnan, Lasse Kolsvik og Lill Tronhus i komiteen. Disse var ikke til stede da bildet ble tatt.
Foto: Hild Dagslott
"Endelig har restriksjonene blitt lettet på og vi kan gjennomføre Nordlandsbåtregattaen slik den er ment å være". Dette skriver Hovedkomiteen for årets Nordlandsbåtregatta på sin hjemmeside. Etter to år med fravær av det tradisjonelle arrangementet åpnes det for segling og familieroing, publikum på kaia og dans på kveldstid, denne siste helga i juni.
Byr på livesending
– Vi gjennomfører årets regatta i tradisjonell stil. Dette innebærer at arrangementet starter så smått allerede på torsdag kveld med båttur til Alslia for å besøke båtbyggerne der. Men noe er nytt i år også, vi skal ha livesending begge dager. Da kan de som ikke får mulighet til å være til stede på kaia få følge regattaen via skjerm, opplyser Kenneth Wermundsen som sitter i styret for Terråk IL.