For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Sigurd kom hjem med silkemyke toner

Sigurd Engesnes ønsket velkommen til konsert.
Sigurd Engesnes ønsket velkommen til konsert.
Publisert

- Det er jo sånn at mitt virke har vært i Oslo siste 25 år, og da har det gjerne vært større konserter jeg har deltatt på, noe som selvsagt er hyggelig, sa Sigurd.

- Men jo eldre man blir jo mer ser man behovet for å ha en stille allehelgen der man kan minnes de som har stått deg nær. Da er det helt naturlig for meg å komme til Kolvereid og omegn, sa Sigurd og la til at det er jo her han har sine kjære.

Sigurd lever av musikken i hovedstaden både som musiker, dirigent og daglig leder i Norsk korforum. Med seg til Kolvereid hadde han blant andre Finn Folke Thorp som han har samarbeidet mye med. De presenterte en rekke salmer og sanger som Finn har laget tekst til og Sigurd satt melodi til - imponerende komposisjoner som kunne sklidd rett inn i salmeboken.

Powered by Labrador CMS