Skumle sjørøvere inntok Abelvær
Ragnhild Brekkvassmo Grøtting jubler over å ha funnet skatten.
Det ble nok en uforglemmelig dag for fireåringene som fikk være med på en skikkelig sjørøverdag nede i fjæra på Abelvær. Sylvia Opdal er pedagogisk leder i barnehagen og bor på Abelvær. Hun hadde forberedet stranda for å ta imot de skumle piratene.
Det var barna selv som hadde kommet fram til at sjørøvere var et fint tema å ta tak i. Dermed begynte ballene å rulle, og til slutt endte det altså opp i en skikkelig sjørøverfest. Barna har også vært med på forberedelsene ved blant annet å lage kikkerter, og da de ankom Abelvær så fikk de seg en ordentlig sjørøverbart også.
Målet med turen dit ut var å finne en gullskatt som skulle finnes i området, og det var en gjeng som var full av forventning som inntok stranda i rekke og rad. Noen hadde tatt med seg både sjørøverflagg og hatter og var klare for å bli med på skattejakt. Men først ble det rom for mye lek og moro. Blant annet var det spennende å få gå planken og etterpå plaske litt i sjøkanten på ekte sjørøvervis. Og det ble tid til ulike ball-leker. Og sjørøversuppe ble laget - en liksomsuppe med med både skjell, tang og mye annet rart fra naturen.