Suksess for Kolvereid-dagene
Håndballgruppa hadde aktiviteter i gata.
Torsdag gikk det offisielle startskuddet for Kolvereid-dagene 2021 og etter det har det gått slag i slag med boder, konserter og aktiviteter i gata, quiz og underholdning.
Fredag var det duket for nok en fin dag i gata som ble avsluttet med fest på torget på kvelden. Lørdag var det meldt skikkelig grisvær, men det lot vente på seg. Det ble bare med noen dråper utpå ettermiddagen og folk holdt seg forholdsvis tørre gjennom både dag og kveld.
– Dette har gått veldig bra, oppsummerer martnassjef Åke Rønningen og forteller at det ble jobbet hektisk i kulissene, men utad har nok ikke folk merket så mye til de utfordringer som dukket opp. Den største utfordringen kom lørdag kveld og trøbbel med tranporten av bandet Violet Road som ble rammet av flykansellering. For å gjøre en lang historie kort så klarte Åke og co nærmest på mirakuløst vis å få bandet til Kolvereid og på scenen klokka ett på natta - noget forsinket, men de kom og de spilte og de vant publikum. Det var martnadssjefen svært glad for. Bandet selv hadde nærmest gitt opp å komme seg til Kolvereid, men det gjorde altså ikke den løsningsorienterte sjefen sjøl. Dermed ble det ordning til slutt.