For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

God lokal handelsøkning i ytterdistriktet

I dag kan vi presentere en oversikt over hvordan den lokale detaljhandelen har vært i Ytterdistriktet gjennom pandemiåret 2020. (Illustrasjonsfoto)
I dag kan vi presentere en oversikt over hvordan den lokale detaljhandelen har vært i Ytterdistriktet gjennom pandemiåret 2020. (Illustrasjonsfoto)
Publisert Sist oppdatert

Med mindre penger brukt på utenlansreise og uteliv gjennom pandemien, så har folk flest brukt mer penger på detaljhandel. Statistikken som viser omsetning i handelsnæringen, målt per innbygger, har hatt et enormt oppsving i løpet av 2020, sammenlignet med året før.

Økning i Nærøysund

I hele Norge var det en vekst på solide 12,6 prosent, eller nesten 11.000 kroner mer per innbygger. Det ble omsatt for 97.052 kroner per nordmann i detaljhandelen her til lands.

Powered by Labrador CMS