For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Smak - Namdal Lokalmat:

Overveldende mottakelse

Daglig leder May Helen Nordaunet og butikkmedarbeider Camilla Nordaunet Forås
Daglig leder May Helen Nordaunet og butikkmedarbeider Camilla Nordaunet Forås
Publisert Sist oppdatert

Hva inspirerer noen til å starte en lokalbutikk som satser på ferske, kortreiste råvarer? For daglig leder May Helen Nordaunet bak Smak og Namdal Lokalmat var svaret enkelt:

- Det som inspirerte oss, var ønsket om å gi lokalbefolkningen tilgang på ferske råvarer som kjøtt, fisk og vilt, men også samle de gode lokale råvarene vi har i Namdalen, sier hun.

- Oppstartsprosessen gikk relativt greit, men vi møtte likevel noen små utfordringer underveis. Vi skulle gjerne ha åpnet tidligere – vi startet med catering allerede i juni, men det tok tid før vi endelig kunne åpne butikkdørene i desember, forteller May Helen, men legger til at markedsføringen via messer, arrangementer og catering bidro sterkt til å skape interesse før dørene ble åpnet.

Powered by Labrador CMS