For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Bulkmassøren i Hansvika

Og slik så skjermene ut etterpå. Ingen bulk å spore lenger, og bileieren kan hente hjem bilen etter få timer.
Og slik så skjermene ut etterpå. Ingen bulk å spore lenger, og bileieren kan hente hjem bilen etter få timer.
Publisert Sist oppdatert

Da Ytringen besøkte Petras var Terje Settenøy innom for å se på resultatet av jobben Petras har gjort på hans elskede Amazon, og lovordene satt løst.

– Jeg hadde en stor bulk på ei dør, men nå vises den ikke lenger. I tillegg er mange av bulkene som har kommet gjennom 60 år på veien fjernet. Det er helt fantastisk at vi har et slikt tilbud i nærområdet når vi vet hvor lett parkeringsbulker og andre småskader kan oppstå på bilene. Jeg har vært her og observert mens Petras har holdt på, og jeg må ærlig innrømme at jeg ikke var klar over at det gikk an å ha et sånt håndlag med metall, smiler han.

Petras småflirer og forteller at hans opprinnelige utdannelse og yrke fra hjemlandet Litauen er slakter. Han kom til Norge for 18 år siden, og har vært innom flere yrker siden da. Petras er i dag ansatt hos Rørvik Marina, men bestemte seg for å starte firma i tillegg til ordinær jobb etter hvert som ryktene om ham begynte å gå, og forespørslene ble hyppigere.

Powered by Labrador CMS