For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Bygger fagmiljø på Beddingen

Turid Hatling Finne og Torkil Marsdal Hanssen fra PKOM, Johan Saugestad fra iMidt og daglig leder Sander Selnes Bøe i Sentrumsgata 6 AS i kaffekroken på Beddingen.
Turid Hatling Finne og Torkil Marsdal Hanssen fra PKOM, Johan Saugestad fra iMidt og daglig leder Sander Selnes Bøe i Sentrumsgata 6 AS i kaffekroken på Beddingen.
Publisert

Etter store investeringer er det aller meste av areal i Sentrumsgata 6 tatt i bruk og huser etablerte og nye firma fra forskjellige bransjer.

På bakkenivå flyttet Sentrum Campus inn 17. januar, i etasjen over er det 17 kontorer i forskjellig størrelse, kantine og to møterom.

Bygget som tidligere har gått under navn som NTE-bygget og NTS-bygget har nå fått navnet Beddingen. Begrepet er et maritimt begrep for det båter står på når de bygges, vedlikeholdes eller repareres. I overført betydning betyr "på beddingen" under arbeid. Daglig leder Sander Selnes Bøe forteller at interessen for å etablere seg på Beddingen har vært stor.

Powered by Labrador CMS