Fylkesmannen besøkte Leka
Kommuneadminstrasjonen og Leka formannskap fikk besøk fra fylkeskommunen. Bak fra v. Alf Petter Tennfjord, Bjørn Arne Laugen og Åsmund Nilsen. Foran fra v. Kjetil Ollestad, Per Helge Johansen, Frank Jenssen, Ole Arnfinn Helmersen, Mari Mogstad, Solveig Slyngstad og Kristin Floa.
Fylkesmannen har vært på en reise der han har besøkt alle kommuner i Trøndelag. Leka som er en av de minste kommunene i fylket, benyttet denne anledningen til å informere om nåværende status og planer for framtida.
Orienterte om framtidsplaner
– Vi var innom de fleste emner. Fylkesmannen ble oppdatert på hvilke utfordringer vi har, og hvilke tanker vi har fram i tid. For det er ikke helt bekymringsfritt å være en egen liten kommune. Han ble orientert om våre tanker om videre kompetanseutvikling og vår demografi. Varslingssaken og kommunereformen sto også på agendaen. Vi orienterte om våre planer 10-15 år fram i tid. Sjøl om Leka er en liten flekk på kartet så er vi ikke alene, derfor er det viktig med godt samarbeid med våre naboer. Det ble en konstruktiv dialog, opplyser ordfører Per Helge Johansen.