For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Høydebassenget på Austafjord tatt i bruk

Publisert

Det nye høydebassenget skal gi en sikrere og mer stabil vannforsyning for beboere på Ytre Vikna, Mellom-Vikna og Borgan.

- Bassenget har en kapasitet på 860 kubikkmeter, noe som tilsvarer 2-3 dagers vannforsyning i området. Det har av og til vært utfordring med vannforsyningen for abonnentene tilknyttet Ytre Vikna vannverk. Fram til nå har det ikke vært noen magasinering av vann, noe som har gjort at dersom det har oppstått en feil på stasjonen ved vannkilden Hasfjordvatnet så har alle blitt uten vann. Med det nye bassenget på plass kan abonnentene likevel få vann i kranene mens reparasjon pågår, skriver kommunen på sine nettsider.

Arbeidet med høydebassenget startet våren 2020. Paulsen Maskin har hatt grunnarbeidet, mens Totalbygg har hatt hovedentreprisen på selve bygget.

Powered by Labrador CMS