For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Klesbutikk på Rørvik er konkurs:

- Jeghar ikke råd til å fortsette

Purefab på Rørvik har begjært oppbud.
Purefab på Rørvik har begjært oppbud.
Publisert

Purefab AS ble stiftet i 2012, og har drevet butikker både på Rørvik og i Verdal - samt nettbutikk. I 2020 omsatte bedriften for mer enn 4,6 millioner kroner, mens de i 2022 var nede i drøyt 3,8 millioner. Den utviklinga fortsatte, og er årsak til at de onsdag har begjært oppbud.

- Sånn kan det gå. Jeg hadde ikke sett for meg at det skulle gå sånn, men begynte å se for et år siden at utviklinga ikke var bra. I august i fjor var det som en bryter ble slått av. Rentene økte, folk ville ikke bruke penger, og omsetninga stupte, forteller eier og daglig leder Renate Rosenvinge åpenhjetig på Snapchat.

Omsetningsnedgangen førte til at hun ikke lenger kunne gjøre de innkjøpene hun var vant til, og at bæreplanken ble dårligere.

Powered by Labrador CMS