Værvarsel fra Yr, levert av NRK og Meteorologisk institutt

ytringen.no

Joakim Bangstad er tilbake på skytterbanen etter et år uten konkurranse.

Joakim med sterk andreplass og to samlagsmestere fra ytterdistriktet

Joakim Bangstad skjøt seg til en sterk andreplass i klasse 2-5 i samlagsstevnet i felt i Overhalla søndag. I tillegg kan to av distriktets unge skyttere titulere seg som samlagsmestere etter stevnet.

Nyheter · Publisert 09:56, 13 sep 2021

– Jeg har ikke skutt stevne på ganske nøyaktig ett år før denne helga, sier Joakim Bangstad som aldeles ikke hadde glemt kunsten, og skjøt seg til en andreplass i den tøffe konkurransen i klasse 2-5 - to poeng bak tidligere skytterprins Hans Bakken.

Anne Marie Anzjøn skyter for Indre Bindal. Hun sikret samlagsseieren i klasse eldre rekrutt med sifrene 31/01 foran Edla Fiskum og Jonas Sørenmo. I klassen junior var det bare Maria Valan som deltok, men ungjenta tok ikke lett på oppgaven selv om hun var sikret seier og skjøt seg til sterke 40/04. Også Thea Sørenmo fra Kolvereid skjøt meget godt og endte med sifrene 40/05 og en fin andreplass i eldre rekrutt, foran Anna Valan som hadde 38/06. Disse to gjorde seg dermed fortjent til ungdomsmedalje.

I klassen V73 skjøt Harald Valø fra Vikna seg til en delt andreplass med 41/10. Han delte plassen med superveteran Gunnar Bjørhusdal.

Samlagsstevnet 2021, Overhalla Skytterlag, 12. september 2021:

Mesterskap:

2-5+V55+EJ: 1. Hans Bakken, Nordre Skage (5) 41/11, 2. Joakim Bangstad, Indre Bindal (5) 39/06, 3. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage (4) 38/05, 4. Ove Andre Sæternes, Nordre Skage (V55) 38/05, 5. Marte Solstad Risvik, Overhalla (2) 37/06,

Klasse 1: 1. Kurt Anzjøn, Indre Bindal 23/10,

V65: 1. Trond Hyllnes, Vemundvik 42/06, 2. Odd Ivar Løvhaugen, Vemundvik 41/06, 3. John Gansmo, Jøa 41/05, 4. Arve Lund, Kolvereid 40/07, 5. Olav Jule, Overhalla 39/02,

V73: 1. Birger Risvik, Overhalla 42/06, 2. Gunnar Bjørhusdal, Namsskogan 41/10, 2. Harald H. Valø, Vikna 41/10, 4. Lorents Sklet, Grong 40/09, 5. Harald Elverum, Høylandet 40/08,

Junior 16-17 år: 1. Maria Valan, Kolvereid 40/04,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage 42/11, 2. Thea Sørenmo, Kolvereid 40/05

Rekrutt 11-13 år: 1. Andreas Fiskum, Harran 38/07, 2. Tuva Jakobie Bjørhusdal Solum, Harran 26/01, 3. Marie Skjørholm Bergin, Overhalla 21/01, 4. Salomon Solum Bakken, Nordre Skage 15/00, 4. Alfred Barlien, Harran 16/02,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Hans Bakken, Nordre Skage 29/16, 2. Joakim Bangstad, Indre Bindal 28/15, 3. Sindre Jule, Overhalla 28/10, 4. Audun Fiskum, Harran 27/18, 5. Audun Risvik, Overhalla 26/11,

Klasse 4: 1. Kari Sofie Brøndbo Fiskum, Harran 27/20, 2. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage 27/10, 3. Rolf Eldstad, Overhalla 26/12, 4. Atle Magnus Bergin, Overhalla 25/10, 5. Åse Edny Sklett, Overhalla 25/10,

Klasse 3: 1. Anne Britt Sollie Fladvad, Nordre Skage 23/06, 2. Svein Yngve Hegland, Grong 21/04, 3. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage 16/03,

Klasse 2: 1. Marte Solstad Risvik, Overhalla 28/16, 2. Olav Kalvik, Vikna 27/14, 3. Sigbjørn Hjellum, Grong 27/13, 4. John Arne Edvardsen, Kolvereid 25/12, 5. Håkon Hjellum, Grong 22/09, 6. Marius Ingebrigtsen, Overhalla 19/07, 7. Olav Wahl, Kolvereid 15/04, 8. Trygve Bratland, Vikna 03/01,

Klasse 1: 1. Kurt Anzjøn, Indre Bindal 23/10,

V55: 1. Ove Andre Sæternes, Nordre Skage 28/13, 2. Svenn Hegland, Grong 19/09,

V65: 1. Trond Hyllnes, Vemundvik 30/20, 2. Olav Jule, Overhalla 30/13, 3. Arve Lund, Kolvereid 29/19, 4. Odd Ivar Løvhaugen, Vemundvik 29/16, 5. John Gansmo, Jøa 29/14,

V73: 1. Birger Risvik, Overhalla 30/20, 2. Harald H. Valø, Vikna 29/20, 3. Harald Elverum, Høylandet 29/19, 4. Gunnar Bjørhusdal, Namsskogan 29/12, 5. Lorents Sklet, Grong 28/15, 6. Arve Bergum, Jøa 28/12, 7. Kjell Oddbjørn Lien, Botnan 27/18, 8. Chris O. Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 23/07, 9. Rolf Martin Ness, Lierne 20/08,

Eldre Junior 18-19 år: 1. Anne Marie Anzjøn, Indre Bindal 21/07, 2. Edla Fiskum, Harran 20/08, 3. Jonas Sørenmo, Kolvereid 18/03,

Junior 16-17 år: 1. Maria Valan, Kolvereid 28/20,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage 30/25, 2. Thea Sørenmo, Kolvereid 29/09, 3. Linnea Solum Bakken, Nordre Skage 27/14, 4. Anna Valan, Kolvereid 26/06, 5. Vilde Wahl, Kolvereid 24/11,

Rekrutt 11-13 år: 1. Andreas Fiskum, Harran 27/11, 2. Tuva Jakobie Bjørhusdal Solum, Harran 20/04, 3. Marie Skjørholm Bergin, Overhalla 16/05, 4. Salomon Solum Bakken, Nordre Skage 15/04, 5. Alfred Barlien, Harran 11/02,

Nybegynner ung: Ludvig Flasnes, Overhalla 30/16, Ingrid Larsen Tetlie, Overhalla 25/10, Nora Lysberg Lund, Overhalla 25/06, Emma Sofie Sollie Fladvad, Nordre Skage 24/08, Nikoline Brauten Steen, Overhalla 21/09, Pernille Fiskum, Harran 10/03, Edvard Brauten Steen, Overhalla 04/00, Helene Flasnes, Overhalla 03/00,

På fremsiden nå
Kjentfolk

Jubilanter 24. - 30. september

Kjentfolk torsdag 16:51

Humanistiske konfirmanter i helga

Kjentfolk torsdag 16:46
Rett fra levra

Vi har alle et ansvar!

Kommentar onsdag 13:09