For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Har merket 18 turstier:

Jorunn er nominert til Årets Hverdagshelt i Trøndelag

Nrk Trøndelag og Adresseavisen har nominert Jorunn Eiternes Dolmen til prisen som Årets hverdagshelt.
Nrk Trøndelag og Adresseavisen har nominert Jorunn Eiternes Dolmen til prisen som Årets hverdagshelt.
Publisert

Gravvik er ikke store plassen på kartet, og det derfor vanskelig å få til et idrettslag i den vesle grenda. Det betyr ikke at folk i grenda har sunket ned i sofaen foran tv. Det er snarere tvert om. En av årsakene til at gravvikværingene kommer seg ut i marka er Jorunn Eiternes Dolmen.

18 turstier har hun vært merke, og det merkes også på folkehelsa i bygda. Stadig er innbyggerne på vei eller opp til en topp, nær sagt uansett vær.

– Det er mer viktig for meg å skape samhold og tar vare på hverandre. Det knytter oss sammen som bygd. Gravvika er en ytterkantsgrend og vil nok alltid være det, men nettopp derfor er det så viktig at vi lærer hverandre å kjenne og skaper et trygt fellesskap med respekt for at vi er ulike, sa hun i et tidligere intervju med lokalavisa.

Powered by Labrador CMS