For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Kjemper imot omklassifisering av fylkesveg

Nakling-Kolvereid er en prioritert strekning i arbeidet med Lakseveg nord.
Nakling-Kolvereid er en prioritert strekning i arbeidet med Lakseveg nord.
Publisert

Trøndelag fylkeskommune planlegger å bygge en ny fem kilometer lang fylkesveg 770 mellom Kolvereid og Nakling. Den nye vegen skal gå langs Horvereidvatnet og Naklingvatnet, og inngår i prosjektet «Lakseveg nord» mellom Rørvik og Gartland.

Samtidig ønsker fylket å nedklassifisere deler av dagens fylkesveg til kommunal veg. Dette gjelder de strekningene som fortsatt må brukes som tilkomst til eksisterende boliger og eiendommer.

Kommunedirektøren i Nærøysund kommune anbefaler at kommunen sier nei til forslaget om å overta deler av dagens fylkesveg. I vurderingen vises det til tidligere vedtak fra 2024, hvor formannskapet var tydelig på at fylkeskommunen burde beholde ansvaret for eksisterende veger.

Powered by Labrador CMS