For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Laugen vant internasjonalt prisdryss

Rune Laugen (t.h) sammen med kollega og master blender Ivan Abrahamsen oppleve å fire internasjonale medaljer for sine akevitter.
Rune Laugen (t.h) sammen med kollega og master blender Ivan Abrahamsen oppleve å fire internasjonale medaljer for sine akevitter.
Publisert Sist oppdatert

Kompromissløse kvalitetskrav, entusiasme, kjærlighet til håndverket og knallhard jobbing er sentrale ingredienser når ekstraordinære produkter skal skapes.

I starten av mai fikk Rune Laugen, oppvokst på Rørvik og Kolvereid, og resten av hans kolleger bekreftet at nettopp dét er en vinneroppskrift.

– Nå kan vi med ordene i behold hevde det vi hele tiden har håpet og trodd, nemlig at MEIR er akevitt i verdensklasse. Så vidt vi vet har det ikke skjedd tidligere i ISCs 26-årige historie at en produsent som har vært i markedet i ett år og har laget fire produkter får fire medaljer, sier han.

Powered by Labrador CMS