For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Mattilsynet hadde inspeksjon på Leka

Cafèflora.
Cafèflora.
Publisert Sist oppdatert

Tilsynet ble gjennomført 19. juni, og resultatene viser at Caféflora fikk toppkarakter. Med karakter 0 ble det ikke avdekket noen brudd på regelverket. Dette tilsvarer “stort smil” i smilefjesordningen, som er Mattilsynets måte å vise hvordan hygienestandarden er hos serveringssteder.

Også Anker Mat & Drikke ble inspisert samme dag. Her ble det gitt karakter 1, som betyr “mindre brudd på regelverket”. Også dette gir smilefjes, og det er ikke behov for oppfølging fra Mattilsynet.

Smilefjesordningen gir publikum innsyn i hvordan det står til med matsikkerheten ved norske serveringssteder. Fullstendige rapporter er tilgjengelige på smilefjes.mattilsynet.no, hvor man kan søke opp det enkelte spisestedet.

Powered by Labrador CMS