Nå kan frivilligheten søke på ny krisepakke og få dekket tapte inntekter
Krisepakke 3 skal kompensere frivillige lag og organisasjoner som har betydelige inntektsbortfall på grunn av covid-19. Frivilligheten kan søke om kompensasjon for tapte inntekter fra arrangementer eller annen spesifisert aktivitet somhelt eller delvis har blitt avlyst, stengt eller utsattsom følge av pålegg eller råd fra myndighetene i forbindelse med koronaviruset.
Ordningen gjelder for perioden 12. mars til 31. desember, og er en forlengelse av krisepakke 2, som gjaldt i perioden 12. mars til 31. august.
– I krisepakke 2 ble det søkt om støtte til nesten 26.000 arrangementer og aktiviteter. Vi forventer mange søknader også i denne runden, og vil gjøre det vi kan for at frivilligheten skal få hjelp så raskt som mulig, sier Atle Hamar, direktør i Lotteri- og stiftelsestilsynet i pressemeldingen.