På dugnad for å få villaksen tilbake
Dugnadsgjengen Olav Wassås, Lasse Mikalsen, Lillian Brandtzæg, Mikal Iversen, Matias Børgesen, Vidar Mikalsen, Geir Strømli og Kristian Strømli gjør det de kan får å få laksen tilbake og opp i Horvenelva igjen. Kjell Hallbjørn Selliseth var ikke tilstede da bildet ble tatt.
Foto: Knut Sandersen
I dag var både fastboende, hyttefolk og feriegjester samlet til dugnad for å bygge videre på laksetrappa i Horvenelva, og det er mye arbeid som gjenstår. Likevel er den først muren som folket på bildet står på vært svært viktig å få på plass.
- Nå får vi stengt av vannet slik at vi kan jobbe oss videre nedover i laksetrappa for å få den restaurert og utbedret, sier Olav Wassås som er en av de fastboende i grenda og primus motor for å få realisert laksetrappa.
Historisk lakseelv