For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Renate Strand blir ny leder for NYN

Renate Strand blir ny daglig leder for det interkommunale næringsutviklingsselskapet NYN IKS.
Renate Strand blir ny daglig leder for det interkommunale næringsutviklingsselskapet NYN IKS.

Styret i Næring i Ytre Namdal, også kjent som NYN IKS, har tilsatt Renate Strand som ny daglig leder etter Ragnvaldur Gudmundsson. Styreleder Roy Harald Ottesen opplyser at det var fire søkere til stillingen som er et engasjement ut 2019.

Strand er 41 år, opprinnelig fra Rørvik, og bor for tiden på Arguineguin, Gran Canaria, men skal nå flytte hjem til Rørvik igjen for å begynne i denne stillingen.

Renate Strand tiltrer stillingen fra 1. august i år. Hun har utdanning innen reiseliv fra blant annet England og Spania. Strand har yrkeserfaring fra NYN som prosjektleder reiselivsutvikling, hun har også jobbet som salgs- og markedsleder ved Kystmuseet Norveg og faglærer i markedsføring og salg ved Ytre Namdal videregående skole. Hun har dessuten vært styremedlem og nestleder i Visit Namdalen SA.

Powered by Labrador CMS