For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Seerfavoritten fremdeles singel

Publisert Sist oppdatert

Det er høstferie i Rørvik. Tradisjonen tro avholdes håndballskole de tre første dagene av uken i Rørvikhallen. Yrende liv med kommende håndballspillere i seksårsalderen og oppover.

Midt i gjengen står Kent Jøran og deler ut råd og instruksjoner, og han elsker det. Det er her på gulvet i hallen han trives og er i sitt virkelige ess. Født på Øvergården i Rørvik og vokste opp som ramp og klassens urokråke. Likevel beskriver han sin egen barndom som trygg.

– Vi var mange i samme alder på Øvergården, og siden kom vi også i samme klasse gjennom hele grunnskolen. Det kjentes trygt, selv om jeg tidlig forsto at jeg var litt annerledes. Mens gutta lekte krig så foretrakk jeg heller å hoppe tau eller strikk med mine eldre søstre. Det var ikke noe unormalt med det, men jeg trakk meg ofte unna når det ble røft.

Powered by Labrador CMS