For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Setter inn stor ekstraferje for å ta unna trafikken som kommer når Foldabrua stenges

MF Fosen har en kapasitet på 105 personbiler. Den vil bli satt inn som ekstraferje på sambandet Hofles - Lund fra mandag av, på grunn av at Folda bru blir stengt for vedlikehold.
MF Fosen har en kapasitet på 105 personbiler. Den vil bli satt inn som ekstraferje på sambandet Hofles - Lund fra mandag av, på grunn av at Folda bru blir stengt for vedlikehold.
Publisert Sist oppdatert

Til neste uke skal det gjøres reparasjoner på broen, noe som medfører at den stenges for all trafikk i fire dager. Vanligvis går det rundt tretti lastebiler med fisk ut av distriktet hver dag, som igjen betyr at det kan bli store køer på ferjesambandet Hofles - Lund. Leder i Namdalskysten Næringsforening Lars Fredrik Mørch sier det er viktig at fylkeskommunen får på plass gode løsninger og god informasjon til folk.

– Ferjerutene Hofles - Lund må gå hyppigere neste uke. Det er ganske mye trafikk som kommer via Foldabrua i det daglige. En ting er at det fraktes mye ut fra regionen. Men det må også fraktes en del varer inn hit. En annen ting som kommer opp nå er også sikkerhet langs veiene. Med så mye tungtransport mellom Hofles og Namsos så bør folk ta det ekstra forsiktig i trafikken. Det er store tunge kjøretøy som skal ferdes på til tider smale og svingete veier, sier han.

Fylkesdirektør for veg i Trøndelag, Eva Solvi kan betrygge Mørch med at det blir satt inn en ekstra ferje i de dagene Foldabrua blir stengt.

Powered by Labrador CMS