Støtter tiltak som får folk opp av sofaen
F.v. Rune Morten Lien fra SMN, litt skjult bak står Lill Beate Eidshaug fra Bjørkåstunet eldresenter, Glenn Are Moe fra SMN, Elisabeth Søraunet fra Ytre Namdal klatreklubb, foran banksjef Sunniva Nicolaisen og bak banksjefen står Trygve Holm og Guri Sagvik fra LHL Nærøy, Einar Engesvik fra SMN, Mette Anita Øvergård fra Gnisten trivselsgruppe og Snorre Rolandsen fra Kolvereid skytterlag.
Torsdag var det samlet representanter fra fem ulike lag og foreninger til lunsj i lokalene til Sparebank 1 Midt Norge på Rørvik.
– En ting er at vi ønsker å få ut informasjon om at det er ny søknadsfrist den 1. oktober, men det er også en fin anledning for oss å høre hvordan de ulike aktørene har brukt pengene de har mottatt fra oss i april-utdelingen. Dessuten er det også inspirerende for alle å høre hvordan de andre lagene rundt lunsjbordet jobber, sier banksjef Sunniva Nicolaisen.
Nå inviterer hun flere lag og foreninger til å søke. I april var det rundt 50 søknader, og banken ser frem til å få mange gode prosjekter på bordet nå når søknadsfristen går ut 1. oktober.