For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Trenger hjelp fra flere

Fra venstre Amund Hellesø, Terje Settenøy Siri Krogness Forsnes og Shamaila Marita Lein.
Fra venstre Amund Hellesø, Terje Settenøy Siri Krogness Forsnes og Shamaila Marita Lein.

Nylig var fylkesaksjonsleder Siri Krogness Forsnes og Shamaila Marita Lein fra TV-aksjonens sekretariat i Oslo på besøk i Nærøysund. Der hadde de blant annet møte med ordfører Amund Hellesø og lokal aksjonsleder Terje Settenøy. Et av samtaleemnene ble utfordringen med å skaffe flere bøssebærere til TV-aksjonen søndag 18. oktober. Det skriver kommunen på sine nettsider.

– Vi trenger mange flere bøssebærere om vi skal nå så mange som mulig i Nærøysund denne dagen, sier aksjonsleder Settenøy, som benyttet anledningen til å gi representantene fra TV-aksjonen bedre kunnskap om Nærøysund. Blant annet gjennom møte med Namdalskysten Næringsforening og et besøk på SalMars visningssenter i Rørvik.

På visningssenteret fikk de se både utstillingen i Norveg og bli med ut til SalMars lokalitet i Eiterfjorden. Før besøket i Nærøysund hadde gjestene fra TV-aksjonen blant annet vært på Frøya, og besøkt SalMars lakseslakteri der. SalMar ASA har for øvrig gitt 100 000 kroner til aksjonen via en innsamling blant næringslivet på Frøya.

Powered by Labrador CMS