For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Vil ha større fokus på vekst i folketallet

Kommunedirektør Karl-Anton Swensen sitt forslag til budsjett ble lagt fram for formannskapet. Her med økonomisjef Fred Moen.
Kommunedirektør Karl-Anton Swensen sitt forslag til budsjett ble lagt fram for formannskapet. Her med økonomisjef Fred Moen.
Publisert

Budsjettforslaget fra kommunedirektøren ble lagt til grunn for debatten i formannskapet. Før møtet ble budsjettet også tatt opp i administrasjonsutvalget.

- Jeg tror at dette oppleves som et meget stramt budsjett i alle sektorer. Det er litt av utfordringa vår. De kuttene vi gjør, gjør vi litt her og der og tas ned over hele linja. Og så slutter vi med lite. Vi kutter ikke ut tilbud, men reduserer antall mennesker som skal levere tilbudene. Da vil det oppleves meget meget krevende. Dette er noe vi politikerne må ta inn over oss, sa ordfører Amund Hellesø og la til at man fremdeles ligger 100 millioner for høyt i forhold til bærekraftig drift.

Nytt forslag

Powered by Labrador CMS