Kommunestyret i Leka:
To saker til behandling
Ordfører Svein Pettersen og resten av kommunestyret gjennomfører i dag folkevalgtopplæring nede på Leka Brygge. Kommunestyremøte avholdes derfor på samme sted.
Foto: Knut Sandersen
Kommunestyret skal behandle en formalitet hvor de skal gi godkjenning til Leka barnehage. Barnehagen har flyttet deler av virksomheten over i et nytt tilbygg, og må derfor søke om ny kommunal godkjenning. Forut for kommunestyrets godkjenning har allerede en rekke instanser gitt sitt stempel på saken, deriblant Arbeidstilsynet, Mattilsynet og ferdigattester fra entreprenører.
11,6 millioner til brannstasjon
I 2017 gjennomførte Arbeidstilsynet et tilsyn ved Leka brann- og feiervesen sine arbeidslokaler. Rapporten viste store mangler og kommunen ble pålagt utbedring. Etter planarbeidet ble det konkludert med at en oppgradering og ombygging av eksisterende bygningsmasse vil være mest hensiktsmessig.