For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Distriktet har fått enda en ny diskgolfbane

Banen på Gråmarka har vært spillbar siden oktober 2025, men skal etter siste ferdigstilling, ha offisiell åpning 22.august.
Banen på Gråmarka har vært spillbar siden oktober 2025, men skal etter siste ferdigstilling, ha offisiell åpning 22.august.
Publisert

Rasmus Dolmen har vært med på å etablere frisbeegolfbanen på Gråmarka. Han forteller at prosjektet startet sommeren 2024 med å skaffe finansiering. Da begynte søknadsprosessen for å få støtte fra lokale bedrifter, stiftelser og Sparebanken Midt-Norge. Støtten gjorde det økonomisk mulig å bygge banen.

Banen ble spillbar i oktober 2025, men den offisielle åpningen er først planlagt til høsten. Dolmen forklarer at de ønsker å gjøre fremkommeligheten bedre mellom hullene i form av klopping og broer. I tillegg vil de legge flis rundt kurvene der det er vått, og få opp et skilt med banekart og logoen til sponsorene deres ved parkeringsplassen.

For alle nivåer

Powered by Labrador CMS