Endelig åpnet svømmehallen for alle
Lars Marvik Hågensen, Dina Bratland og Nils Magne Anfinnes har sin faste arbeidsplass i svømmehallene.
Foto: Lillian Lyngstad
Det er et yrende liv i svømmehallen denne torsdagskvelden av glade barn, ungdommer og voksne. Varmtvannsbassenget er fullt av små og store som vil teste ut badevannet for første gang og stemningen er høy. Utenfor venter flere på tur for å slippe inn. Denne kvelden er første gang bassenget åpnes for offentlig bading - noe som har vært et etterlengtet tilbud lenge.
- Vi skulle egentlig åpne før jul, men det ble som kjent utsatt, sier Dina Bratland, som er en av fem som får sin faste arbeidsplass her i svømmehallen, Sammen med seg har hun badesjef i kommunen, Nils Magne Anfinnes, Lars Marvin Hågensen, Trine Lise Stuevold og Stian Overgård. I tillegg blir det flere tilkallingsvakter. Selv har hun 92 prosent stilling i hallen, og vaktene skal være til stede både på dagtid når skolene bruker bassenget og på kvelden når det er offentlig bading. Idrettslaget har egne vakter når de har sine treninger.
Nå blir det også muligheter for å leie tid i hallen for private. Gjennom et eget nettsted som heter bookup kan man gå inn og reservere svømmehall eller flater i idrettshallene.