Håndball 3. divisjon:
Feide tabelljumboen av banen
Rørvik åpnet forrykende. 4-0 viste tavla i hallen før det var gått tre minutter. Så fikk omsider Skogn sin første nettekjenning og kom litt mer med i kampen. Det skyldes for det første at Rørvik ikke klarte å holde fokus i forsvarspillet og målene rant inn som en lekk sil. Dessuten kokte det nok litt i topplokket hos ungguttene i angrep for avslutningen kom altfor fort og fra for dårlig vinkler.
Etter drøye 14 minutter hadde spillende trener Anders Morken fått nok og tok time-out. Han gav klar melding, og det virket. Drøye åtte minutter senere sto det 16-9. Rørvik var tilbake på sporet. 20-13 ble stillingen til pause.
Hvilen gjorde godt for Rørvik, men hvem som trakk ut kontakten hos Skogn er ikke godt å si. De ble fullstendig valset over i starten av 2. omgang. Hele 13 minutter tok det før de grønnkledde fikk mål. I mellomtiden hadde Rørvik bøttet inn 11 baller bak Skogn-keeperen.