Follalunken for 42. gang
Løpsleder Brynjulf Flasnes håper mange vil delta i årets utgave av Follalunken, som avvikles førstkommende søndag.
Det tradisjonsrike løpet samlet i fjor veldig mange deltakere, spesielt i mosjonsklassen, og arrangørene i KIL Friidrett håper på minst like mange i år.
– Folkehelse er i fokus, og vi ser at flere og flere poster bilder av at de er ute på tur i vakre omgivelser, sier løpsleder Brynjulf Flasnes i en pressemelding. Traseen til Follalunken er også i flott natur, og man kan velge om man vil gå eller løpe kort løype på 6 km fra Finnemovegen eller 11 km fra Torgerhaugen og inn til målgang på Kolvereid sentralidrettsanlegg. Man kan også velge om man vil gå i terrenget eller om man vil følge tørr vei helt inn til mål. – Vi har hatt deltakere som har fullført løpet med rullestol og flere med barnevogn, forteller Flasnes.
Konkurranseklassen på tid er langløypa fra Torgerhaugen. Nytt i år er at Arbeidslivsfag ved ungdomsskolen har laget flotte skilt, i KIL-fargene gult og svart. Arrangøren setter opp gratis buss fra kulturhuset til Torgerhaugen på formiddagen, og påmelding skjer i KIL-bua fra morgenen løpsdagen. Mange flotte premier er sponset av lokalt næringsliv, som trekkes på startnumrene.