For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

God stemning på første feltstevne

Det er tydelig at mange har savnet skytterfelleskapet, og stemingen på standplass var utvilsomt svært god i det første feltstevnet denne sesongen.

– Vi har 19 påmeldte skyttere i dag. Det er vi kjempefornøyd med. Vi er også veldig glade for at så mange barn og ungdommer er med, sier ungdomsansvarlig i skytterlaget Anita eng Kjekshus.

Dagens yngste deltager var 9 år gamle Julie Wahl. Wahl-familien har flere aktive skyttere, og yngstejenta har allerede god kontroll på skytinga. Storesøster Vilde ble nummer tre i den sterke klassen av eldre rekrutter, der hele tre skyttere leverte fullt hus og 30 poeng. Dermed var det innertierne som avgjorde hvem som havnet øverst på lista. Det ble William Strøm Johansen, som fikk 22 innertreff. Nummer to ble Anna Valan med sifrene 30/16 og deretter Vilde Wahl 30/14.

Powered by Labrador CMS