For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Har du en turndrakt hjemme?

Klare for stevne, men mangler turndrakter

Hvis du har en slik svart og gul turndrakt hjemme, ønsker KIL Turn å få den tilbake slik at de aktive turnerne kan bruke den på framvisninger.
Hvis du har en slik svart og gul turndrakt hjemme, ønsker KIL Turn å få den tilbake slik at de aktive turnerne kan bruke den på framvisninger.
Publisert

Kolvereid-turnerne gleder seg kjempemye til å vise fram det de har lært seg i løpet av året, både her hjemme på Turnsportens dag som blir torsdag 5. mai. og på turnstevnet i Stjørdal i juni. De er godt i gang med øvingen og har mye på plass, unntatt en viktig ting - nemlig de gule og svarte turndraktene.

Selv om mange har turndrakt, er det noen som mangler. De har bestilt nye turndrakter, men produsentene mangler stoffet de bruker til å lage draktene og får det ikke inn før i starten av juni. Det blir dårlig tid før stevnet, som er helga 11.-12. juni, og de er redde de ikke kommer til å få nok drakter i tide.

Derfor ber leder i Kolvereid Idrettslag Turn, Anne Kjersti Sørnmo, om hjelp til å få samlet inn turndrakter som ligger rundt omkring i forskjellige hjem i Nærøysund kommune. Hvis de ikke får samlet inn nok drakter må turnerene gå med andre klær på oppvisningen, noe som ikke står i stil med tradisjonene om å ha på seg klubbens turndrakt på stevner.

Powered by Labrador CMS