Kolstad Håndball spiller med SinkabergHansen
– Samtidig som Kolstad nylig signerte stjernen Sagosen og andre profiler, ønsker vi at dette løftet skal merkes også i vår region, sier Svein Gustav Sinkaberg.
8. september var dagen for første offisielle kamp i SinkabergHansen Arena. Tredje runde i NM senior menn sto mellom Rørvik IL og nettopp Kolstad Håndball. Med det nye samarbeidet mellom Trondheim og Ytre Namdal, er en ny tid for utvikling av idrett og kultur i regionen på gang.
Nærøysund og Bindal har med hallene i Rørvik, på Kolvereid og Terråk realisert nye anlegg for framtida. Samlet bidrag fra SinkabergHansen til de tre kommunale prosjektene var 24,5 millioner kroner. Konsernsjef Svein-Gustav Sinkaberg ser avtalen med Kolstad som et naturlig neste steg. Når klubben tar sats for å skape nasjonal håndballhistorie, blir SinkabergHansen støttespiller hvor mye av eierskap og muligheter overlates til idrettslagene lokalt.
Internasjonalt – og lokalt